چطور چالش های یک وبینار را به حداقل برسانیم؟

چالش هاي يک وبينار

حتی بعد از پاندمی کرونا، در دنیای آموزش می بینیم که خیلی از مجریان آموزش و مدرسین حرفه ای همچنان آموزش مجازی را به آموزش حضوری ترجیح می دهند. نکته قابل توجه اینجاست که هنوز چالش های یک وبینار افراد را از مرحله برنامه ریزی تا اجرا دچار استرس می کند. به همین دلیل همه ما برای برگزاری یک وبینار موفق نیاز به حمایت و راهنمایی داریم.

مهم ترین چالش های یک وبینار چیست؟

در لیست این چالش ها داشتن استرس متداول ترین مسئله در برگزاری یک وبینار است. در عین حال چالش های دیگری هم وجود دارند که مجریان آموزش و مدرسین باید از آن آگاه باشند. با هم این چالش ها را بررسی می کنیم.

چالش هاي يک وبينار

1-محتوا و مخاطب

با این که فراگیران در مقابل شما نیستند و شما با آنها ارتباط چشمی ندارید، باید بهترین محتوا و اطلاعات را برای آنها فراهم کنید. از خودتان بپرسید که چگونه می توانید محتوایی مفید و منحصر به فرد را جمع آوری کنید. توجه داشته باشید که این افراد می توانند وبینارهای بعدی شما به دیگران معرفی کنند، پس به بهترین شکل با آنها ارتباط برقرار کنید.

2-استرس متداول ترین چالش یک وبینار است

برای اجتناب از استرس باید کاملا آماده باشید. جلوی آینه تمرین کنید و روی محورهای اصلی محتوا تسلط داشته باشید.

3-اسلایدهای ارائه

زمانی آنلاین هستید و فراگیران به بستر وبینار ملحق می شوند، شما باید اسلایدهای ارائه خود را به درستی مدیریت کنید. از رایج ترین چالش های یک وبینار بارگذاری و اجرای پاورپوینت است.

حتما فایل پاورپوینت خود را از یک هفته قبل آماده کنید و قبل از شروع وبینار آن را در بستر تعریف شده چک کنید.

چالش هاي يک وبينار

4-غیبت فراگیران

در بسیاری از مواقع افرادی که برای وبینار ثبت نام کرده اند، در زمان برگزاری آن آنلاین نمی شوند و این شما را دچار استرس می کند. این نشان می دهد که شما باید در برنامه ریزی دقیق تر باشید.

حتما یک ساعت یا نیم ساعت قبل از شروع وبینار پیام یادآوری را با فراگیران ارسال کنید. شما می توانید یک جایزه برای افرادی که به موقع آنلاین شده اند تعریف کنید، مثلا کد تخفیف برای وبینار بعدی را به آنها هدیه دهید.

5-تعداد محدود ثبت نام

شما محتوای آموزشی بسیار خوبی آماده کرده اید، اما تعداد محدودی در وبینار ثبت نام می کنند. فراموش نکنید که شما تبلیغات خود را باید از دو یا سه قبل شروع کنید. علاوه بر آن پیام های یادآوری تا روز برگزاری وبینار باید ادامه داشته باشد. آمار نشان داده است که 23% افراد از 15 روز قبل و 25% دقیقا در همان روز برگزاری ثبت نام می کنند.

6-صدای پس زمینه

همان لحظه که در حال برگزاری یک وبینار هستید و فراگیران همه به کلاس آنلاین ملحق شدند، صدایی موجب حواس پرتی فراگیران می شود و نظم وبینار را به هم می زند، صداهایی مثل صدای بچه ها که دعوا می کنند، کسی که به در میزند، رفت و آمد افراد، جاروبرقی و …

شما نمی توانید همه این صداها را خودتان کنترل کنید، باید شخص سومی برای مدیریت این صداها کنار شما باشد. اینگونه چالش ها تمرکز مخاطبین هدف شما را به هم می زند و باعث می شود آنها برای شرکت در وبینارهای بعدی تان رغبتی نشان ندهند.

چالش هاي يک وبينار

7-از دست دادن توجه فراگیران، از حساس ترین چالش های یک وبینار

وقتی شما جلوی دوربین نشسته اید و دو ساعت پشت سر هم صحبت می کنید، شک نکنید توجه مخاطبین هدف خود را از دست می دهید، چرا که سخنرانی بدون استفاده از تکنیک های گیمیفیکیشن برای فراگیران شما خسته کننده خواهد بود. 75% از شرکت کنندگان وبینارها به فعالیت های تعاملی، ویدئوها و اسلایدهای جذاب واکنش مثبت نشان می دهند. در صورتی که متأسفانه 17% از ارائه کنندگان از مزایای این رسانه ها برای بهتر کردن محتوای آموزشی خود استفاده می کنند.

فراگیران خود را با استفاده از ابزارهای تعاملی مانند ویدئوهای جذاب، چت گروهی، پرسش و پاسخ، تعریف پروژه، پرسشنامه آنلاین در فرآیند آموزش درگیر کنید.

8-مشکلات فنی

نور، دوربین، اکشن! برای اینکه بتوانید چالش های یک وبینار را پیش بینی کنید، از مسائل مهم این است که نسبت به مشکلات فنی آگاهی داشته باشید. حتما مسائل فنی را قبل از شروع وبینار بررسی کنید. اگر در مورد مسائل فنی وبینار خیلی اطلاعات ندارید از یک اپراتور آنلاین بخواهید که به شما کمک کند.

از مزایای بیشتر بسترهای برگزاری وبینار وجود اپراتورهای آنلاینی هست که در مواقع بروز چالش در هنگام ارائه آنلاین، شما را پشتیبانی می کنند. با وجود آنها دیگر جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

همچنین چند مورد را هم به خاطر بسپارید:

  • نور کافی مهیا کنید
  • اتصالات خود را قبل از وبینار چک کنید
  • دو کانکشن اینترنت آماده داشته باشید
  • تمام وسائل اکترونیکی خود را قبل از وبینار چک کنید

برای چالش های وبینار خود گزینه جایگزین داشته باشید (Plan B)

برای پیشگیری از چالش های یک وبینار، از فراموشی نکات کلیدی گرفته تا مشکلات اینترنت، حتما یک برنامه احتمالی داشته باشید. برای اجتناب از مشکلات فنی حتما تمام اتصالات و وسائل الکترونیکی را چک کنید. برای هر یک از چالش هایی که گفتیم یک گزینه جایگزین (Plan B) بنویسید.

منبع:  www.conference2go.com

و در نهایت، ما در دپارتمان یادگیری مؤسسه نمو، با سال ها تجربه در برگزاری آموزش های سازمانی به صورت حضوری و مجازی، کار را برای شما آسان کرده و “جعبه ابزار برگزاری وبینار آموزشی”  را تدارک دیده ایم. در این جعبه ابزار تمامی چالش های یک وبینار پیش بینی شده، به طوری که با استفاده از آن شما قادر خواهید بود تمامی ابزار لازم و گام های اجرایی برگزاری یک وبینار موفق را بدون هیچ کم و کاستی در یک پکیج کامل در اختیار داشته باشید . 

جعبه ابزار وبینار
لینک خرید جعبه ابزار برگزاری یک وبینار موفق!

2 دیدگاه دربارهٔ «چطور چالش های یک وبینار را به حداقل برسانیم؟»

  1. یعنی واقعا فکر نمیکردم هرچی برای وبینار لازم دارم یکجا حاضر باشه، مرسی از این جعبه ابزار بی نظیر

    1. ممنون از شما، به روزرسانی محصول هم در حال انجام هست و می تونید ازش استفاده کنید 🙂

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای مقاله

چالش هاي يک وبينار

چطور چالش های یک وبینار را به حداقل برسانیم؟

نویسنده :
سایر نوشته ها :
وظايف منابع انساني
آموزش سازمانی

وظایف منابع انسانی

جایگاه منابع انسانی به عنوان مسئولی حیاتی و مهم در سازمان‌ها مطرح می‌شود. منابع انسانی نه تنها در جذب و انتخاب نیروهای با استعداد، بلکه در توسعه و مدیریت آنها نیز نقش اساسی ایفا می‌کند.

مشاهده مطلب
ارزيابي عملکرد کارکنان
آموزش سازمانی

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی از اصولی‌ترین ابزارهای مدیریت منابع انسانی است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا عملکرد کارمندان را ارزیابی کرده و بهبودهای لازم را در فرآیندها و اجرای استراتژی‌های کسب و کار ایجاد کنند.

مشاهده مطلب
کارمندان ناراضي
مهارت های نرم

نحوه برخورد با کارمندان ناراضی

کارمندان در هر سازمانی ممکن است به دلایل مختلفی حس نارضایتی را تجربه کنند. این امر می‌تواند به از دست دادن انگیزه، کاهش کارایی، و ایجاد مشکلات میان فردی منجر شود. برخورد صحیح با کارمندان ناراضی نقش بسیار مهمی در حفظ انگیزه و تعهد آنها به سازمان ایفا می‌کند.

مشاهده مطلب
آداب کارتيمي
مهارت های نرم

آداب کارتیمی در سازمان

آداب کارتیمی به عنوان یک پله مهم در راه رسیدن به رشد و موفقیت مطرح می‌شود. این پله‌ نه تنها راهی برای ایجاد تعاملات مثبت و همکاری‌های مؤثر میان کارکنان تعریف می کند، بلکه توانایی سازمان در مقابله با چالش‌های نوظهور و بهره‌برداری از فرصت‌های جدید را نیز افزایش می دهد.

مشاهده مطلب
مديريت خشم
مهارت های نرم

مدیریت خشم در محیط کار

در این مقاله ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه مدیریت خشم در محیط کار می‌تواند به بهبود روابط، افزایش کارایی، و حتی ایجاد فرصت‌های جدید در سازمان‌ها منجر شود.

مشاهده مطلب
حل مسئله
مهارت های نرم

حل مسئله چیست؟

حل مسئله یک توانایی اساسی و حیاتی در زندگی روزمره انسان‌ها است که به معنای کلی به فرآیندی اشاره دارد که در آن افراد با جمع آوری اطلاعات، استفاده از استدلال منطقی و تصمیم‌گیری به یافتن راه‌حل یک مسئله می پردازند.

مشاهده مطلب
اسکرول به بالا