مديريت استرس

مدیریت استرس

در این دوره آموزشی، با بررسی عوامل مختلف استرس در زندگی و محل کار و ارائه تکنیک های اجرایی و کارآمد در قالب راهبردهای ذهنی، عاطفی و رفتاری، شما را به مسیری اثربخش در جهت مدیریت استرس هدایت می کنیم.
مدت زمان

8 ساعت

تعداد جلسات

1 جلسه

ظرفیت پیشنهادی

25 نفر

نوع آموزش

کارگاهی

توضیحات دوره :

مديريت استرس
 

اهمیت یادگیری مدیریت استرس

دیگر هیچکس این روزها منکر این موضوع نیست که مدیریت استرس و موضوعات مرتبط با استرس مانند روش های مقابله با استرس، تشخیص عوامل استرس زا، برخورد درست در موقعیت های شغلی استرس زا از مباحث داغ دنیای کسب و کار می باشد. سرعت باور نکردنی تغییر و پیشرفت  و فضای رقابتی این دنیای مدرن از مهم ترین عوامل ایجاد استرس در افراد است. فکر جا ماندن از این قطار پرسرعت که منتظر هیچکس نمی ماند، اضطرابی در ما ایجاد می کند که اگر به درستی با آن مقابله نکنیم خیلی زود ما را از پا درمی آورد.

شاید قبلا عواملی مثل جنگ و بیماری های مهلک را به عنوان مهمترین عوامل مرگ می شناختیم، اما امروز استرس در زندگی شخصی و شغلی با اثرات خطرناکی که بر سلامت جسم و روان ما دارد به طور هولناکی جان انسان ها را تهدید می کند. این استرس‌ها منجر به فرسودگی شغلی، بیماری‌های جسمی مختلف مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، فشار خون بالا و افسردگی می‌شود. پس می بینیم که یادگیری مدیریت استرس، یکی از کاربردی ترین مهارت های نرم توسعه فردی، جدی تر از آن چیزی است که تا به حال تصور می کردیم.

در این دوره آموزشی، با بررسی عوامل مختلف استرس در زندگی و محل کار و ارائه تکنیک های اجرایی و کارآمد در قالب راهبردهای ذهنی، عاطفی و رفتاری، شما را به مسیری اثربخش در جهت مدیریت استرس هدایت می کنیم. در واقع بعد از این دوره آموزشی شما با استفاده از این مهارت به عنوان ابزارها، استراتژی ها و تکنیک ها قادر خواهید بود تأثیرات منفی و مخرب استرس بر سلامت جسم و روان خود کاهش دهید.

  • بررسی عوامل استرس زا در زندگی شخصی و محیط کار
  • بررسی تأثیرات منفی استرس و اضطراب بر سلامت جسمی و روانی
  • ارائه راهکارهای اثربخش مدیریت استرس با سه رویکرد ذهنی، عاطفی و رفتاری
  • کارکرد و تأثیرات هورمون های استرس
  • نتایج وجود استرس و اضطراب (تبعات جسمی، روانی و رفتاری)
  • راهکارهای مواجهه با استرس های شغلی
  • تکنیک های درمانی مدیریت استرس
حسين وفابخش مدرس مهارت های نرم

مدرس و تسهیلگر: حسین وفابخش

مدرس مهارت های نرم و مشاور حوزه توسعه فردی

ثبت سفارش

برای ثبت نام لطفا فرم زیر را کامل کنید.

اسکرول به بالا